Archiwum 15 lipca 2016


lip 15 2016 Montaż kamer przemysłowych na parkingu
Komentarze (0)

Analizując najbardziej niebezpieczne miejsca w mieście, warto bliżej przyjrzeć się temu, jak zabezpieczane są parkingi. Zgromadzenie dużej ilości wartościowych samochodów w jednym miejscu, często powoduje chęć ich kradzieży. Aby się przed tym skutecznie chronić, zarządcy parkingów stosują rozmaite zabezpieczenia. Jednymi z takich jest montaż kamer przemysłowych.

 

Jak prawidłowo zamontować kamery przemysłowe, aby obejmowały zasięgiem jak największy teren? Co można zrobić, żeby poprawić jakość nagrania? I w jaki sposób wykorzystać materiał, jeżeli dojdzie do próby włamaniu lub rozboju? Mamy kilka wskazówek, które mogą się okazać bardzo pomocne.

 

Aby instalacje kamer przemysłowych przyniosły oczekiwane rezultaty, powinny one być umieszczone na dużej wysokości. Właśnie stamtąd rozciąga się najlepszy widok na otoczenie. Warto również zainwestować w lepszej jakości kamery obrotowe. Znakomitym miejscem na montaż kamer przemysłowych mogą być wysokie słupy lamp oświetlających teren. Miejsce to jest korzystne z kilku powodów. Przede wszystkim kamery monitoringu są chronione przez zniszczeniem, łatwo poprowadzić przewody wewnątrz słupa, oraz nie musimy się troszczyć o dodatkowe oświetlenie. Każda z tych rzeczy sprawia, że firmy instalacyjne chętnie doradzają to miejsce do montowania kamer.

 

Innym, równie dobrym miejscem na montaż kamer, jest ściana budynku. W jego przypadku nieco problematyczne może być wykonanie okablowania. Nie powinno ono być prowadzone bezpośrednio po zewnętrznej ścianie, ponieważ jest wtedy bardziej narażone na uszkodzenia celowe lub przypadkowe.