Archiwum 25 lipca 2016


lip 25 2016 Zasady montażu kamer przemysłowych
Komentarze (0)

Kamery przemysłowe nawet najlepszej jakości nie będą spełniać swojego zadania w stu procentach, jeśli ich montaż nie zostanie przeprowadzony w prawidłowy sposób. Warto więc poznać zasady montażu tych urządzeń, by móc w pełni wykorzystać ich możliwości.

 

Po pierwsze ważne jest miejsce, w którym kamera zostanie umieszczona. Należy pamiętać, że absolutnie nic nie może przeszkadzać jej w obserwacji. W przypadku kamer zewnętrznych unikamy więc miejsc, w których pobliżu rosną wysokie drzewa lub bujna roślinność. Nieodpowiednie będą też lokalizacje, które mogą zostać zastawione przez parkujące pojazdy. Kamer wewnętrznych nie powinno się instalować w pobliżu karniszy z zasłonami, dużych wiszących żyrandoli, itp. Oko kamery musi widzieć i rejestrować wszystko to, co dzieje się na terenie objętym obserwacją. W innym przypadku montaż urządzenia nie ma najmniejszego sensu.

 

Druga ważna rzecz to wysokość, na której znajdzie się kamera. Nie może ona zostać umieszczone zbyt nisko – wtedy może stać się łatwym celem wandali (szczególnie w przypadku systemów zewnętrznych), a obraz mogą zasłonić poruszające się obiekty – pojazdy, ludzie. Jednak, gdy zostanie ona umieszczona zbyt wysoko, zarejestrowany obraz może nie spełniać naszych oczekiwań. Warto w tej sprawie zaufać producentowi lub osobie z dużym doświadczeniem w branży.

 

I w ten sposób przechodzimy do trzeciej ważnej zasady – montaż kamer przemysłowych zlecajmy tylko fachowcom. Jedynie doświadczony monter, posiadający wiedzę popartą doświadczeniem w branży, będzie w stanie przeprowadzić instalację prawidłowo.